top of page

Okrem zmiernenia bolesti chrbta a spevnenia postavy je pre ňu cvičenie aj určitá forma psychohygieny.

IMG_5178.JPG

Mirka

IMG_5178.JPG

"Popri mojej časovo náročnej práci sa venujem aj rodine a domácnosti. Moje celodenné povinnosti spolu s hodinami sedenia za počítačom a projektovania sa podpísali na „civilizačných“  pohybových stereotypoch. Bolesti krku a chrbtice ako aj nezdravá životospráva ma oberali o potrebnú energiu. Po pôrode som sa snažila cvičiť doma, čo však neprinieslo očakávané výsledky a snaha opakovane nevydržala príliš dlho. Nakoniec som spravila rozhodnutie, ktoré zmenilo môj prístup od základov. Potrebovala som odborný dohľad a hlavne pocit zodpovednosti voči niekomu, komu verím a kto mi dokáže v mojom úsilí pomôcť.

Po konzultácii sme si jasne stanovili cieľ. Najskôr som potrebovala získať stratenú energiu a zbaviť sa bolestí chrbta a potom sme sa zamerali na  vyformovanie postavy po pôrode.

Teraz cvičím pravidelne 2-3krát týždenne v semiprivátnom tréningovom režime. Mám nastavený individuálny tréningový plán tak, aby sme vykompenzovali stiahnuté a oslabené svalové partie. Súčasťou môjho tréningového programu bola samozrejme aj úprava životosprávy a jedálnička.

 

Okrem zmiernenia bolestí chrbta a spevnenia postavy sa pre mňa cvičenie stalo aj určitou formou psychohygieny.

Cvičenie ma uvoľní, výborne zrelaxujem a mám oveľa viac energie na celý deň. Pod odborným vedením som získala pohybový návyk, ktorý pociťujem aj keď nie som zrovna vo fitku. Potrebu „hýbať sa“ som preniesla aj na najmenšieho člena rodiny, ktorému sa snažím byť čo najlepším vzorom.“

bottom of page