top of page

Diagnostika

Kvalitná diagnostika = kvalitný tréningový program

Diagnostika sa stáva neoddeliteľnou súčasťou tréningových programov aj pre nešportovcov.  Pri rôznorodých cieľoch, či už je to chudnutie, zvýšenie sily alebo nejaká výkonnostná výzva, je dôležité poznať štartovacie parametre a vedieť zhodnotiť dosahované výsledky.

spiro.jfif
inbody.jfif
spiro 2.jfif

V spolupráci s Národným športovým centrom absolvujú naši klienti, v závislosti od ich nastavených cieľov, analýzu zloženia tela InBody a záťažový test výkonnosti Spiroergometriu. 

Spiroergometria - diagnostika výkonnosti kardiovaskulárneho systému pri záťaži.

  • Je potrebné absolvovať takýto test? Nie, nie je....ALE, ak chceš predísť zraneniam, pretrénovaniu a mať nastavený kvalitný individualizovaný kardio/vytrvalostný tréning, určite tento test odporúčame.

  • Čo mi tento test dá? Jednoznačne ti určí stav výkonnosti tvojho kardiovaskulárneho systému, stanoví ti tréningové zóny na základe pulzovej frekvencie, podľa ktorých vieš určiť intenzitu na správny vytrvalostný tréning.

 

Po určitej dobe trénovania vieš výsledky objektívne porovnať a zhodnotiť.

Spiroergometria
Přehrát video

Meranie InBody - diagnostika zloženia tela, presná analýza telesnej kompozície.

  • Prečo je potrebné absolvovať takýto test? Toto meranie Ti ponúka komplexný pohľad na tvoje telo. Presná analýza telesnej kompozície nám pomôže kvalitne nastaviť tréningový program a po absolvovaní programu aj objektívne zhodnotiť dosiahnuté výsledky.    

  • Čo sa analyzuje pri InBody meraní? Telesná hmotnosť, množstvo svaloviny a tuku podľa segmentov (ruky, nohy, trup)% tuku v tele a jeho hmotnosť, úroveň vnútorného tuku% kostrových svalov v tele a ich hmotnosť, celková telesná voda, bielkoviny a minerály v tele, obsah minerálov v kostiach, bazálny metabolizmus a metabolický vek - na základe výsledkov môžeme napr. odhaliť výživové nedostatky v tele  

bottom of page