top of page

Vďaka kvalitnej zimnej príprave zvládol aj náročné preteky MTB Trilogy.

WhatsApp Image 2020-07-05 at 19.13.58.jp

Maťo sa až do ukončenia strednej školy aktívne venoval hokeju a potom športoval rekračne. V posledných rokoch ho "chytila" horská cyklistika.

 

"Bavilo ma ísť sa "vyblázniť" do lesa, často sme podnikali aj výjazdy do okolia Bratislavy., ale až minuloročná viacdňová bajkovačka v okolí Banskej Bystrice mi dala prvýkrát viac zabrať. Stala sa podnetom k tomu, aby som ďalšiu prípravu podchytil trošku profesionálnejšie a tak bol lepšie pripravený na ďalšie podobné “epické” podujatia. 

S kamarátom sme zvolili absolvovanie zimnej fitness prípravy s Wellco. Verili sme, že to bude dobrý základ do jarnej cyklosezóny."

"Mojím hlavným cieľom bolo posilniť predovšetkým nohy – tam som videl rezervu hlavne pri náročnejších výjazdoch spojených už s nejakým slušným stúpaním.  Tréner nám pripravil 6 mesačný tréningový plán. Prešli sme postupne cez úvodné core a balančné cvičenia až po náročnejšie, vrátane zaradenia silových cvikov. Veľmi som ocenil, že sa prestriedal silový a balančný tréning a vždy prinášal nové a zložitejšie prvky – pre mňa to bol nový obzor, keď to porovnám s klasickým posilkovým cvičením (činky, stroje) z hokejových čias. Zistil som, že aj jednoduché cviky s vlastnou váhou mi dajú riadne zabrať a najmä pravidelnosť cvičenia mi prinášala výborný fit pocit.

Pre lepšie nastavenie prípravy sme absolvovali aj diagnostiku laktátovej krivky a konzultáciu na úpravu stravy."

IMG_3973.JPG
WhatsApp Image 2020-07-09 at 07.25.30 (1

"Nevinný nápad na ďalší "Epic" –  3-dňové preteky MTB Trilogy, sa nakoniec stal vrcholom sezóny . Netrvalo dlho, "namotali" sme sa a príprava nabrala na obrátkach.  Po vypuknutí pandémie nám síce fitko zatvorili, ale my sme v príprave nepoľavili ani počas karanténnych opatrení a odtrénovali maximum, čo sa dalo.

Dnes už mám preteky úspešne zvládnuté a vstrebávam tie intenzívne zážitky.

Niet pochýb, že core tréning a komplexná fitness príprava vo Wellco výrazne prispeli k úspechu.

Rovnako,  podpora mojej rodiny počas prípravy bola dôležitá.

Mal som cieľ a vidina jeho splnenia ma hnala dopredu. Obklopený nadšencami s rovnakými nastaveniami a nové výzvy ma motivovali a pomohli mi  nepoľaviť v tréningu."

bottom of page